Samsun Büyükşehir Belediyesi U-18 Futbol Takımı Şampiyon Oldu
![](https://merkezefendi-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/samsun-buyuksehir-belediyesi-u-18-futbol-takimi-sampiyon-oldu-9c4DBUrm.webp)
Sinop’ta düzenlenen U-18 Futbol Türkiye Şampiyonası grup müsabakaları finalinde iki Samsun takımı karşı karşıya geldi. Berabere biten ve penaltılara kadar uzanan karşılaşmayı Samsun Büyükşehir Belediyesi (SBB) U-18 Futbol Takımı kazandı.
U-18 Türkiye Futbol Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 4-7 Mayıs tarihlerinde Sinop Üniversitesi stadında gerçekleştirildi. Yarışmaya Samsun, Çorum, Kastamonu, Karabük ve Zonguldak’tan toplam 6 grup katıldı. Elemelerin ardından Samsun Büyükşehir Belediye takımı ile Kara Samsunspor takımı finalde karşı karşıya geldi.
İlk yarısı 1-1 berabere biten karşılaşmanın ikinci yarısında gol sesi çıkmadı. Uzatmalarda gol olmayınca penaltılara geçildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi U-18 futbol grubu karşılaşmasını penaltılarla kazandı. – SİNOP